Pruži mi ruku jer trebam te

Autor: ANA LIPOŠĆAK, 9. 4. 2019.

U sklopu projekta iz Građanskog odgoja i obrazovanja Pruži mi ruku jer trebam te, pod vodstvom mentorica Antonije Bajlo, Nere Batine i Marijane Dellavia, učenici 1.d razreda, „Mali građani“, izradili su promotivnu slikovnicu o pravima učenika s teškoćama u razvoju pod nazivom Naš prijatelj Marko.

U našoj školi postoji dječak u invalidskim kolicima. Odlučili smo saznati, postoji li nešto što možemo učiniti za njega i njegovu obitelj kako bismo im olakšali. Mama se raspitala i saznala da  postoji  lift gusjenica koja bi dječaka zajedno s kolicima dizala na drugi kat. Međutim, cijena je bila previsoka…20 000 kuna. Odlučili smo se udružiti, mi, veliki i maleni i pokrenuti akciju te smo prikupili novac i našem učeniku barem malo olakšali. Htjeli smo još nešto učiniti za učenike koji imaju teškoće. Čuli smo da se u našoj školi održava projekt iz Građanskog odgoja, „Pruži mi ruku, jer trebam te“. S obzirom da smo već jednom uspješno pružili ruku i usrećili našeg prijatelja iz Sirije, smatrali smo se spremnima za nove izazove.

Imali smo radionicu na temu „Osobe s indvaliditetom“. Pogledali smo kratki, španjolski animirani film nakon kojeg smo razgovarali i odlučili izraditi promotivnu slikovnicu koju ćemo pokazati ostalim učenicima. Podijelili smo se u grupe i krenuli u izradu, slikovnica  ,,Naš novi prijatelj Marko“,napokon je ugledala svijetlo dana. Bili smo jako zadovoljni s onim što smo učinili pa smo se dogovorili da prezentiramo svoj rad ostalim učenicima nižih razreda. Bili smo ponosni jer smo učinili male, ali za nas značajne korake.

1.d razred

Popis udžbenika za školsku godinu 2022./2023.

U prilogu "DOM" nalazi se tablica s popisom dodatnih obrazovnih materijala (likovne mape i kutije s priborom za Prirodu, Biologiju, Fiziku i Tehničku kulturu), koje roditelji trebaju nabaviti do početka školske godine 2022./2023.

« Kolovoz 2022 »