Dan tehničke kulture 30.11.2019 od 9.00 do 14

Autor: Željko Vidović, 28. 11. 2019.

Dan tehničke kulture

Dan tehničke kulture osmišljen je tako da svi zainteresirani mogu aktivno sudjelovati u širokoj lepezi aktivnosti u cilju uključivanja djece, mladih i ostalih zainteresiranih u programe tehničke kulture u našoj županiji.

PROGRAM

o             AEROKLUB ZADAR - Virtualno letenje s 2D simulatorom uz instruktora virtualnog letenja i stvarnog pilota (stjecanje osnovnog teoretskog znanja iz područja aeronautike). Poletite s nama!

o             DRUŠTVO INFORMATIČARA ZADAR - Radionica izrade satova sa satnim mehanizmima, vježbe lemljenja sa svijetlećim robotićima, programiranje mikrobitova. Što izradite ponesite kući!

o             FOTO-KINO-VIDEO KLUB ZADAR - Izložba "Prirodna i kulturna baština" u predvorju Škole nastala u suradnji s odjelom EDIC (Europa direkt) Zadarske županije i predstavlja doprinos je Foto kino video kluba Zadar europskoj godini kulturne baštine.

o             HRVATSKA GORSKA SLUŽBA SPAŠAVANJA - STANICA ZADAR - Predstavljanje službe - uloga i značaj Hrvatske gorske službe spašavanja, planinarska oprema, planinarenje i speleologija. Naučimo se kretati po planinama!

o             PLANINARSKI KLUB SVETI BERNARD, ZADAR - Predstavljanje kluba, pokazivanje opreme, uz projekciju putopisnog filma PK Sv. Bernard o Altayskom gorju u Sibiru naziva: „U carstvu Zlatne planine“.

o             PLANINARSKO DRUŠTVO PAKLENICA ZADAR - Predstavljanje društva uz Speleološki odsjek "Liburnija" PD Paklenica Zadar. Prezentacija opreme i mjernih instrumenata.

o             RADIOKLUB ZADAR - Radionica komunikacijske tehnike, upoznavanje s osnovama radioamaterizma i goniometrije.

o             RONILAČKI KLUB SVETI ROKO, BIBINJE - Radionica: Stražnjoškržnjaci Jadranskog mora - upoznavanje s bogatom malakofaunom Jadranskog mora uz promatranje živih primjeraka. Izložba fotografija u predvorju škole.

o             UDRUGA TEHNIČKE KULTURE FAUST VRANČIĆ, OBROVAC - Radionica: Uvod u raketno modelarstvo, izrada i ispaljivanje raketa

« Studeni 2020 »