Projekt Biosigurnost i biozaštita

Autor: Anita Mustać, 13. 1. 2022.

I ove školske godine učenici naše škole uključeni su u projekt Biosigurnost i biozaštita.

Zbog izbijanja pandemije SARS-CoV-2 uočena je važnost dodatne edukacije učenika i učitelja o ovome problemu. Projekt je namijenjen učenicima predmetne nastave osnovne škole i učenicima trogodišnje i četverogodišnje srednje škole. Na kraju nastavne godine predviđeno je i natjecanje učenika u stečenom znanju i vještinama. Projekt je osmišljen na način da bi mogao funkcionirati i u nastavi na daljinu. Ciljevi ovog projekta su: učenje o opasnim uzročnicima bolesti i zaštiti od njih, oblikovanje načina razmišljanja i ponašanja  učenika kao odgovornih članova društva kada je u pitanju njihovo zdravlje i zdravlje drugih. Među očekivanim rezultatima su i razvijanje suradničkog odnosa između učenika i učitelja te razvijanje komunikacijskih i prezentacijskih vještina. Tijekom ovog projekta planirane su mnoge aktivnosti u kojima su sudjelovali učenici naše škole. Neke od njih su učenje putem video-materijala, istraživačka nastava i praktični rad.

Nositelj projekta je Klinika za infektivne bolesti „Dr. Fran Mihaljević“, a voditeljica projekta je prof. dr. sc. Alemka Markotić.

Učenici 8.d razreda sudjeluju u projektu Biosigurnost i biozaštita tijekom izvannastavne aktivnosti i redovne nastave biologije.

Popis udžbenika za školsku godinu 2021./2022.

Napomena: Grad financira sve druge obrazovne materijale osim kutije za tehničku kulturu (Profil Klett) i likovne mape.

« Srpanj 2022 »