7. b na natjecanju Europski kviz o novcu 2022.

Autor: Marie-Claire Bešlić, 1. 4. 2022.

23.ožujka 2022. godine na nacionalnoj je razini održan je Europski kviz o novcu (eng. European Money Quiz) u sklopu obilježavanja Europskog tjedna novca (21.-25.ožujka 2022.) Kviz po treći put organizira Hrvatska udruga banaka (HUB), a pravo na natjecanje imali su učenici u dobi od 13 do 15 godina grupirani u timove od najmanje dvoje do proizvoljno mnogo učenika.

Na kvizu je sudjelovalo više od 100 osnovnih i srednjih škola te više od 1100 učenika (257 timova) iz 68 različitih gradova diljem Hrvatske.

Ove godine prvi su se puta natjecali učenici naše škole, a školu su predstavljali svi učenici 7b razreda koji su navršili 13 godina, odnosno 25 učenika timski je izvrsno odradilo natjecanje!

Kroz učenje novih financijskih sadržaja, te timski rad, učenici su usvajali i poboljšavali svoju financijsku pismenost te učili suradnički rad u timu. Na kraju natjecanja izrazili su zadovoljstvo novim znanjima i međusobnom suradnjom.

Natjecanje se odvijalo online na poznatoj Kahoot! platformi gdje je osim točnosti bila potrebna i brzina. Od 17 zadataka učenici su točno riješili 14, a mentoricu Marie-Claire Bešlić najviše veseli što su u matematičkim zadacima bili brzi i točni te u samom vrhu (među tri najbrža tima) među natjecateljima gdje je većina učenika bila iz prvih razreda srednjih škola.

Dvoje predstavnika prvoplasiranog tima na nacionalnom kvizu sudjeluje na europskom finalnom natjecanju 10.svibnja koje organizira Europska bankovna federacija (EBF), te im razred 7. b naše škole, kao i cijela škola,  žele puno uspjeha na tom natjecanju!

Popis udžbenika za školsku godinu 2021./2022.

Napomena: Grad financira sve druge obrazovne materijale osim kutije za tehničku kulturu (Profil Klett) i likovne mape.

« Srpanj 2022 »