Pozivamo te na snimanje book trailera, videonajavu za školsku lektiru!

Autor: PETRA PAUNOVIĆ, 22. 12. 2021.

Krativ(a)n(a) si? Voliš uzbuđenje i akciju? Svakodnevno koristiš mobitel ili drugu digitalnu opremu? Timski si igrač? Voliš čitati ili gledati filmove?Ukoliko su tvoji odgovori na postavljena pitanja potvrdni, pozivamo te da se s razrednim kolegama uključiš u natjecanje Snimi trailer za lektiru.

KAKVO JE TO NATJECANJE?

...pročitaj pod VIŠE

Snimi trailer za lektiru međurazredno je natjecanje u kojem učenici snimaju filmski trailer za školsku lektiru.

ŠTO JE TRAILER?

Trailer je filmska najava koja se sastoji  od kratkih scena (najčešće najzanimljivijih ili ključnih za radnju),  praćenih tekstom ili glasom pripovjedača. Trailerom se najavljuje o čemu se u nekom filmu radi i pobuđuje se zanimanje gledatelja za taj film.

Primjeri nekih filmskih trailera:

Koko i duhovi (https://www.youtube.com/watch?v=olm1FWP2wX4)

Čudo (https://www.youtube.com/watch?v=EsUKB4fh9fM)

The Goonies (https://www.youtube.com/watch?v=hJ2j4oWdQtU)

TKO SVE MOŽE SUDJELOVATI?

U natjecanju mogu sudjelovati svi učenici naše škole, svih dobnih skupina.

NE ZNAŠ NIŠTA O SNIMANJU FILMOVA?

Sve što ti je od tehničke opreme potrebno jesu mobitel (za snimanje) i bilo koji program za montiranje koje možeš instalirati putem google play aplikacije na svoj mobilni uređaj. Vještiji mogu koristiti računalo za montiranje filma (možeš se poslužiti i školskim računalom).

MOŽE LI JEDAN RAZRED SUDJELOVATI U NATJECANJU S VIŠE TRAILERA?

Svaki razred na natjecanje može prijaviti maksimalno tri trailera, ali svaki od njih mora imati drugog redatelja.

NEMAŠ IDEJE?

Pogledaj kako su to napravili trećaši i četvrtaši i na sljedećim poveznicama potraži inspiraciju:

Tiko i Piko:                          https://www.youtube.com/watch?v=ZWZf8DK4IxM

Kuba, dolazimo!:             https://www.youtube.com/watch?v=oI8P1vnstGw

KAKO SE BIRAJU POBJEDNICI?

Po završetku natjecanja napravit ćemo veliku završnu projekciju svih snimljenih trailera u školskoj knjižnici. Članovi žirija odabrat će pobjednike u kategoriji najboljeg glumca, glumice i filma u cjelini. Pobjednici će dobiti prigodne nagrade.

PRAVILA NATJECANJA:

• Prijavljeni videoradovi mogu predstavljati bilo koje lektirno djelo i smiju trajati najviše 3 minute.
  • Prijave se primaju do 1. travnja 2022.g. elektroničkim putem na adresu e- pošte: knj.s.budinica@gmail.com

dostavljanjem popunjene prijavnice (prijavnicu možeš preuzeti ispod teksta u "Priloženi dokimentima") i video uratka. Video uradak možete osobno dostaviti i našim knjižničarkama.

Zatražite pomoć i savjet svoje učiteljice i zasigurno ćete dobiti bezrezervnu podršku i odgovarajući savjet.

Dijete koje čita postaje dijete koje misli!

Prijavnica_za_videonajavu_knjige.docx (16.83 KB)

Popis udžbenika za školsku godinu 2021./2022.

Napomena: Grad financira sve druge obrazovne materijale osim kutije za tehničku kulturu (Profil Klett) i likovne mape.

« Srpanj 2022 »