Prilov, prelov – što je to i koja je razlika?

Autor: Jadranka Dunatov, 28. 5. 2022.

Ostalo je pitanje u zraku: Tko je više profitirao suradnjom učenika 2. d OŠ Šime Budinića ili studenti diplomskog studija Održivo upravljanje vodenim ekosustavima, Odjela za ekologiju, agronomiju i akvakulturu, Sveučilišta u Zadru???

Naime, učenici su tijekom svibnja u više navrata posjetili Gradsku knjižnicu Zadar i u multimedijalnoj dvorani sudjelovali su na fantastičnim  radionicama  Prilov, prelov – što je to i koja je razlika?, Zakiseljavanje mora i Plemenita periska u Jadranskome moru.  Radionice su proveli studenti diplomskog studija Održivo upravljanje vodenim ekosustavima, Odjela za ekologiju, agronomiju i akvakulturu, Sveučilišta u Zadru, kao dio nastave iz kolegija More i društvo kojeg drži doc. dr. sc. Melita Mokoš. Odmak od tradicionalne uloge nastavnika, strukturirana i ciljno orijentirana komunikacija koja podrazumijeva osobno i aktivno zalaganje svakog sudionika, te interaktivne metode poučavanja osnovna su obilježja radionice. Radionice su oblikovane prema modelu iskustvenog učenja koji je usmjeren na proces i osobno stjecanje vještina. Sudjelujući u višegodišnjem projektu Klub malih čitatelja učenici 2. d i ovaj su put svjedočili povezivanju škole i lokalne sredine na promociji društvene uključenosti mladih u funkcioniranje zajednice.

Link za fotogaleriju: http://www.os-sbudinica-zd.skole.hr/fotogalerija?show=album&id=668

Jadranka Dunatov, učiteljica savjetnica

Popis udžbenika za školsku godinu 2021./2022.

Napomena: Grad financira sve druge obrazovne materijale osim kutije za tehničku kulturu (Profil Klett) i likovne mape.

« Srpanj 2022 »