Sretan Uskrs!

Autor: Administrator , 27. 3. 2018. 08:33

Učenici 4.a razreda s učiteljicom Ivankom Biskup i pripravnicom Teom Babin potrudili su se uljepšati pano školske knjižnice. Uskrsni zeko svim je korisnicima zaželio sretne blagdane.

Hvala!

Manifestacija Zadar čita 2018.

Autor: Administrator , 15. 3. 2018. 17:44

Naša škola tradicionalno se uključila u program Gradske knjižnice Zadar tijekom manifestacije „Zadar čita 2018“.

Središnja tema ovogodišnje jubilarne desete po redu manifestacije Zadar čita je "pismo.  U školskoj knjižnici održane su dvije radionice.

Završetak literarnog natječaja "Pjevajte nešto ljubavno"

Autor: Administrator , 21. 2. 2018. 13:19

U školskoj knjižnici svečano su uručene nagrade i pohvalnice najboljim pjesnicima.

Već četvrtu godinu za redom školska knjižnica organizira literarni natječaj pod nazivom "Pjevajte nešto ljubavno". Stručno povjerenstvo u sastavu profesorica hrvatskoga jezika, Jasmine Sandalić, Ivane Bašić i Mateje Jurjević, odabralo  je  najbolju ljubavnu pjesmu koju je napisala Ema Ražov iz 3.b. Drugu nagradu osvojila je Paola Bašić također iz 3.b, a treću nagradu Tonka Marfat iz 5.a.

Pohvalnice su zaslužili: Luna Brkljača, Lea Eva Antonina, Sara Božić i Adrijan Gazić, svi iz 3.b te Kaja Švorinić i Lucija Čavrag iz 2.b i Lara Goldner iz 5.a.

Pročitajte nagrađene pjesme i pogledajte fotogaleriju

Ljubavna "tiramola"

Autor: Administrator , 16. 2. 2018. 13:13

Praznik ljubavi  Valentinovno u našoj školi obilježili smo razmjenom ljubavne pošte. Na Ljubavnoj "tiramoli" razapetoj na panou u školskoj knjižnici vješali smo pisma koja su vrijedni "ljubavni poštari" razdijelili na adrese po razrednim odjelima.

Valentinovo u knjižnici

Autor: Administrator , 15. 1. 2018. 16:17

U veljači obilježit ćemo Valentinovo literarnim natječajem "Pjevajte nešto ljubavno" i razmjenom pisama na "Ljubavnoj tiramoli".

Pravila:

Zadru ZaDar

Autor: Administrator , 28. 11. 2017. 15:20

U petak 24. studenoga u našoj je školi svečano obilježen Dan grada Zadra. Nakon kratke priredbe učenici osmih razreda sudjelovali su u kvizu Koliko poznajem svoj grad. 8. a razred predstavljali su Karlo Bunja i Vito Morožin, 8. b Eli Vulin i Filip Miličević, 8. d Magdalena Ikić i Mihovil Jelovčić, 8. e Katia Nekić i Ivan Plazina. Svoje znanje odmjerili su u ABC pitalicama, Asocijacijama,  igrama Pogodi tko sam i Tko zna - zna i pokazali da odlično poznaju naš grad. Pobijedila je Katia Nekić. Svim je natjecateljima ravnatelj uručio zahvalnice za sudjelovanje, a Katia je dobila i knjigu na dar za osvojeno prvo mjesto. Kviz su organizirale učiteljice hrvatskoga jezika Jasmina Sandalić i Ivana Bašić i knjižničarka Majda Švorinić-Hrboka.

Projekt razmjene straničnika ( Bookmark Exchange Project)

Autor: Administrator , 20. 11. 2017. 18:50

(BOOKMARK = straničnik, dočitnica, graničnik, knjižnik, listoznak,   listokaz, štionik, obilježivač, obilježnik, čitača vrpca, čitaćica, straničnica, označnica, zalistnica, stranokazica, označivač...)

Međunarodna udruga školskih knjižničara (IASL) svake godine organizira međunarodni Projekt Bookmark kome je cilj razmjena bookmarka odnosno straničnika između dviju škola.

U projektu razmjene straničnika sudjelovali su učenici 2.c, 3.d i 4.d razreda. S učenicima su radile školska knjižničarka Maja Vujević i učiteljice Marinela Ivković, Lipa Gulan i Antonia Bajlo.

Referentna zbirka - rječnici

Autor: Administrator , 13. 11. 2017. 12:31

Učenici 4.a i 4.b razreda u školskoj knjižnici imali su zanimljiv sat koji im je održala knjižničarka iz OŠ Karlobag, Ivona Matijević. Učenici su se upoznali s priručnom - referntnom zbirkom i načinom njena korištenja na primjeru služenja rječnikom.

Prvaši prvi posjetili knjižnicu

Autor: Administrator , 12. 10. 2017. 09:56

U sklopu KIP-a (kjižnično informacijska pismenost) prvi su nas u knjižnici posjetili prvaši. Učenici 1.a i 1.b sa svojim učiteljicama Meri Sorić-Marin i Jasminkom Peričić poslušali su priču Maca papučarica i naučili kako se treba ponašati u knjižnici.

OBAVIJEST ZA RODITELJE

Popis udžbenika za šk. god. 2018./2019.

Natjecanja i smotre u 2018.g

« Listopad 2018 »