Terenska nastava

Autor: Jadranka Dunatov, 2. 11. 2019.

Četvrtak, 17. listopada 2019., 7:00 sati ujutro. Vani je mrkli mrak. Sjedimo i vozimo se, sa svojim učiteljicama Jadrankom Dunatov i Andreom Lovrin, u Zagreb. Putujemo na još jednu terensku nastavu...

Nakon 4 sata ugodne vožnje stižemo. S našim turističkim vodičima, tetom Mimi i barba Berom, obilazimo Zoološki vrt u Zagrebu. Vidjeli smo crvenu pandu, lavove, zmije, krokodile i električnu jegulju. Na edukaciji smo dirali zmiju, bila je pripitomljena. Kada je diraš osjetiš glatku sluz i kroz tijelo ti prođe čudan osjećaj koji se ne može opisati. Naučili smo da zoološki vrtovi ne služe samo za pokazivanje životinja nego i za bolje upoznavanje, zbrinjavanje  i razmnožavanje životinja, da neke životinje imaju, a neke nemaju kralježnicu i da ih dijelimo na vodozemce, gmazove, sisavce i grabežljivce.

Već pomalo gladni, krenuli smo prema Zlatnom medi, restoranu u kojem nas je čekao obilati ručak. Šetnjom smo se uputili prema Tehničkom muzeju. Vidjeli smo simulaciju noćnog neba sa svim zvijezdama i zviježđem na našem nebu.

Šetnja Zagrebom.

Užitak.

Sve što smo stvarali na  prezentacijama, pisali na plakatima pred nađim očima. Hrvatsko narodno kazalište, Cvjetni trg, Ilicom prema uspinjači do Gornjeg grada. Predivna panorama Zagreba, Grički top, kula Lotrščak, trg i crkva sv. Marka, Banski dvori, Sabor, Kamenita vrata, Katedrala i zagrebački podrumi. Natrag prema Donjem gradu pravo na Trg bana Josipa Jelačića, Manduševac u gradsku vrevu našega glavnog grada, vrijedilo je počastiti se sladoledom kako bi doživljaj bio potpun.

Ponovo je vani mrkli mrak. 22:00 sata. Sjedimo, vozimo se i  pjesmom slavimo povratak s cjelodnevne terenske nastave u glavni grad RH – Zagreb.

Tonka Bukulin, učenica 4. d

sa svojom učiteljicom Jadrankom Dunatov