ERASMUS JOB SHADOWING SURADNJA

Autor: Zrinka Klarin, 24. 3. 2022.

Od 21. do 24. ožujka 2022. godine naša je škola kroz projekt Erasmus+ job shadowing ugostila troje kolega iz Școala Gimnazială „Ioan Slavici” iz Tăuții de Sus u Rumunjskoj. Našem su se timu pridružili ravnateljica spomenute škole, profesorica Engleskog jezika te profesor Matematike. Suradnja je bila na više razina te su kolege sa zadovoljstvom pratile na koji se način odvija nastava u hrvatskoj osnovnoj školi, ali su i održali sat kako bi naše učenike bolje upoznali sa svojom državom. Prvoga su dana sudjelovali na satu Engleskog jezika pri čemu su ih petaši upoznali s hrvatskim najpoznatijim odredištima. Obišli su izložbu dječjih radova na temu rumunjske mitologije i tradicije te izložbu tradicionalnih dalmatinskih brodova, koje su također izradili naši učenici. Drugog dana upoznali su se detaljnije s hrvatskim obrazovnim sustavom, a potom izašli na teren s našim GLOBE-ovcima i SEMEP-ovcima te tako obilježili Dan voda. Upoznali su se i s metodom diferencijacije na satu Njemačkog jezika, a potom s veseljem u pratnji naših učiteljica obišli centar grada i upoznali se s najvažnijim znamenitostima. Trećeg dana na satu Engleskog jezika kolegica Amalia Dan održala je sat „Getting to know Romania“ našim sedmašima koji su bili puni pitanja te su doznali sve što ih je zanimalo o Rumunjskoj. Sudjelovali su još i na satu vršnjačkog podučavanja te na satu Matematike na engleskom jeziku. Za kraj, poslastica: učenici 2.d razreda i njihova učiteljica pokazali su im kako izgleda zadarska narodna nošnja i upoznali ih s ponekim detaljima dalmatinskog kulturnog naslijeđa. Prilikom završnog susreta, gosti su imali priliku čuti naš školski zbor u izvedbi pjesme „Oda radosti“ te smo tako i zapečatili naš plan o budućoj suradnji.

U ovoj međunarodnoj suradnji sudjelovali su: ravnateljica Jagoda Galić, Zrinka Klarin, Ana Džaja, Anita Mustać, Fani Kotarac, Branka Marcelić Panjak, Marina Vidolin, Jadranka Dunatov, Tamara Valčić, Tomislav Pehar, Veronika Šindilj i Maja Škara.

Popis udžbenika za školsku godinu 2021./2022.

Napomena: Grad financira sve druge obrazovne materijale osim kutije za tehničku kulturu (Profil Klett) i likovne mape.

« Srpanj 2022 »