Nacionalni kviz za poticanje čitanja 2020.

Autor: Administrator , 22. 9. 2020.

Nacionalni kviz za poticanje čitanja je natjecanje organizirano s ciljem da se dodatno potakne čitanje kod mladih čitatelja od 4. do 8. razreda. Kviz se tijekom Mjeseca hrvatske knjige realizira putem mreže narodnih i školskih knjižnica u Hrvatskoj i dijaspori, a već više od 20 godina organiziraju ga Knjižnice grada Zagreba – Hrvatski centar za dječju knjigu i Odjel za djecu i mladež s Mediotekom Gradske knjižnice.

Ovogodišnji Mjesec hrvatske knjige posvećen je planetu Zemlji, s motom Razlistaj se! U skladu s tim, naziv Nacionalnog kviza za poticanje čitanja 2020. godine je Istraživači planeta Zemlje.

Zbog epidemiološke situacije i kompleksne nabave knjiga za školske knjižnice izvan roka, za ovogodišnji kviz, umjesto pročitane 3 knjige, treba proučiti ponuđene provjerene online izvore informacija koji su dio pitanja u kvizu.

Kviz se nalazi na mrežnoj stranici: www.mhk.hr/kviz/ .

Na mrežnim stranicama može se pročitati sve vezano uz Kviz, pravila, najčešće postavljena pitanja, a na njoj će biti objavljeni i pobjednici Kviza.

Kviz možete rješavati u razdoblju od 14. rujna do 23. listopada 2020. godine  na računalu, tabletu ili pametnom telefonu.

Popis udžbenika za školsku godinu 2022./2023.

U prilogu "DOM" nalazi se tablica s popisom dodatnih obrazovnih materijala (likovne mape i kutije s priborom za Prirodu, Biologiju, Fiziku i Tehničku kulturu), koje roditelji trebaju nabaviti do početka školske godine 2022./2023.

« Kolovoz 2022 »