Kolegijalno opažanje - 2019.godina

Predstavljamo Vam rezultate istraživanja samovrednovanja učitelja pod temom Inovativne metode poučavanja u nastavi u kojem je sudjelovalo 39 učitelja razredne i predmetne nastave OŠ Šime Budinića Zadar - srpanj,2019. godine.

Kolegijalno opazanje.pptx

Samovrijednovanje 2012.

Što je samovrijednovanje?

Samovrjednovanje je proces sustavnog i kontinuiranog praćenja, analiziranja i procjenjivanja uspješnosti vlastitog rada. Znanstveno utemeljenim ispitnim materijalima provjeravaju se znanja, kompetencije i vještine učenika, a analiza rezultata ispita polazište je za raspravu o kvaliteti škole i uspješnosti nastavnog procesa. Samovrjednovanje je započeto analizom rezultata ispita vanjskog vrjednovanja, nastavlja se analizom popratnih upitnika za učenike, roditelje i učitelje  i završava određivanjem smjernica za daljnji razvoj škole.

Samovrjednovanje provode sve osnovne škole u Republici Hrvatskoj, a Odjel za promicanje kvalitete obrazovanja u Nacionalnom centru za vanjsko vrednovanje obrazovanja sastavlja materijale i upućuje škole u proces samovrjednovanja te pruža edukacije potrebne za njegovo uspješno provođenje. Odjel za promicanje kvalitete  obrazovanja analizira sve materijale ispunjene u procesu samovrjednovanja i na temelju tih analiza predlaže odgovornim ustanovama postupke za unaprjeđenje kvalitete rada škole.

U školi je imenovan Tim za kvalitetu kojeg čine:

-Ivan Čular, ravnatelj škole

-Jagoda Gauta, psiholog

- Nina Prenđa, def. socijalni pedagog

-Jasmina Sandalić, prof. hrvatskog jezika

-Tamara Valčić, prof. tehničke kulture

-Sanja Ivoš, prof. engleskog jezika

-Ivanka Biskup, učiteljica razredne nastave

-Patrik Levačić, predstavnik Vijeća roditelja

- Patricia Hajnc, predstavnik Vijeća učenika

Tim za kvalitetu dužan je koordinirati, provoditi, analizirati, vrednovati proces samovrjednovanja škole. Samovrjednovanje bi škola, uz koordinaciju Tima za kvalitetu, trebala provoditi jednom  tijekom školske godine, a povremeno u organizaciji  Nacionalnog centra za vanjsko vrjednovanje kada se u isti postupak samovrjednovanja uključuje veći broj škola.

Instrumenti koji se koriste u procesu samovrjednovanja najčešće su upitnici za učenike, učitelje i roditelje, neki materijalni pokazatelji rada škole, mišljenje lokalne zajednice i sl. Od koristi za kvalitetno osmišljavanje samog procesa svakako je Vodič za samovrjednovanje u izdanju NCVVO, a izlazni rezultati prezentiraju  se u obliku  izvješća o samovrjednovanju. Proces samovrednovanja u suštini nikad ne prestaje: škola prati svoj rad, procjenjuje jake i slabe strane, određuje kratkoročne i dugoročne ciljeve, prati njihovu realizaciju, a zatim opet određuje prioritete za sljedeći vremenski period.

Samovrjednovanje 2012.ppt

Popis udžbenika za školsku godinu 2022./2023.

U prilogu "DOM" nalazi se tablica s popisom dodatnih obrazovnih materijala (likovne mape i kutije s priborom za Prirodu, Biologiju, Fiziku i Tehničku kulturu), koje roditelji trebaju nabaviti do početka školske godine 2022./2023.

« Lipanj 2022 »